Profesjonalny zawodnik (program Professional)

Profesjonalny zawodnik, to oferta skierowana do zawodników, a także osób grających w tenisa dla których najważniejszym celem jest uzyskanie najwyższej możliwej efektywności w grze. Zatem głównym celem jest wykorzystanie wszystkich dostępnych środków do uzyskania jak najlepszej progresji treningowej w treningu tenisowym. Dążymy do tego, aby wszystkie elementy procesu treningowego m.in.: trening techniczny, ogólno, dieta i suplementacja, testy oraz odnowa biologiczna i inne, zgrać w sposób zapewniający optymalny rozwój zawodnika. Z tego względu Indywidualne Programy Treningowe uwzględniają:

$

Szczegółową analizę wyników testów tenis/ogólno – w programie umieszczamy szczegółową analizę i omówienie testów w celu zobrazowania cech indywidualnych zawodnika oraz w dalszej części przyjętej strategii treningowej. Do głównych testów zaliczamy – test sprawnościowo/techniczny na korcie oraz testy laboratoryjne Wintgate oraz Vo2max, a także inne ustalone indywidualnie.

Zdjęcia poglądowe

$

Szczegółową periodyzację – właściwe ułożenie cykli treningowych uwzgledniających charakter sezonu tenisowego adekwatnego dla zawodnika.

Zdjęcia poglądowe

$

Szczegółowo zaplanowane treningi techniczne w tygodniu – w ramach planowania treningów technicznych układamy ich właściwy rozkład w tygodniu z punktu widzenia akcentu technicznego, kondycyjnego, taktycznego oraz sparingowego.

Zdjęcie poglądowe

$

Szczegółowo zaplanowane treningi techniczne w sensie bodźców motorycznych – każdy trening tenisa jest szczegółowo zaplanowany w sensie rozgrzewki, interwałów czasowych i wydolnościowych (strefy HR), przez co trener tenisa otrzymuję właściwie ułożony system treningowy i może poświęcić się na zaplanowaniu ćwiczeń technicznych, czyli po prostu „co robić” (np.: backhand, forehand, schematy, serwis, gry zadaniowe itd.). Oczywiście nasza propozycja jest pewnego rodzaju sugestią dla trenera i to trener decyduje, co i jak wykonuje, ale dzięki niej ma już przygotowany zazębiający się system treningowy.

Zdjęcia poglądowe

$

Szczegółowo zaplanowany trening ogólno – trening ogólno jest tak zaplanowany, aby rozwijał najważniejsze cechy zawodnika w sposób systematyczny z wykorzystaniem dostępnej bazy treningowej (trening siłowy, ORMAStick, w terenie, na korcie itd.) oraz aby był w pełni dopasowany do wieku i poziom zawodnika. System treningów ogólno jest w 100% zazębiający się z treningiem technicznym i przyjętą periodyzacją.

Zdjęcia poglądowe

$

Rejestrację postępów – poprzez przygotowanie do każdego z cykli zestawu tabel, które ułatwiają wykonanie treningów oraz rejestrację wszelkich postępów. Rejestrując przebieg treningów w dużym stopniu ułatwia się kontrolę etapową, czyli po zakończonym cyklu analizę zmian na podstawie zapisów w tabelach oraz dodatkowych testach.

Zdjęcia poglądowe

$

Dietę i suplementację – właściwa dieta i suplementacja powinna być dopasowana zarówno do cech indywidualnych, czyli poziomu metabolizmu, jak i rodzaju treningu. Taka dieta wraz z suplementacją wchodzi również w zakres Indywidualnego Programu Treningowego. Jest to dieta w pełni dopasowana do zawodnika, przez co uzupełnia proces treningowy.

Zdjęcia poglądowe

$

Odnowa biologiczna, testy i inne – Indywidualne Programy Treningowe uwzględniają również uzupełniającą odnowę biologiczną (plan zabiegów) oraz testy i pomiary, które dodatkowo mają za zadanie uzupełnić proces treningowy poprzez umożliwienie zawodnikowi znoszenie dużych obciążeń treningowych.

Indywidualny Program Treningowy w tej strategii, to maksymalnie kompleksowy plan działania umożlwiający w 100% wykorzystanie możliwości organizmu zawodnika, dzięki czemu zapewnia optymalny postęp i sukces sportowy.

Trening z nami – w ramach tej strategii jest  ZALECANY

W tej strategii treningowej zalecamy też, aby zawodnik trenował z naszymi trenerami lub przynajmniej regularnie się konsultował, co ma zapewnić właściwą realizację planu. Należy pamiętać, że w procesie treningowym występują dwa podstawowe filary: Pierwszy to plan pracy, a drugi to właściwa realizacja dlatego właśnie decydując się na strategię ukierunkowaną na wynik sportowy zalecamy wspólny trening. Ponadto w okresie trwania programu zapewniamy konsultacje mailowe i telefoniczne z dr Jackiem Światem związane z realizowanym programem.

Dla kogo ta strategia?

Strategia ta proponowana jest zawodnikom na różnym poziomie treningowych zarówno młodym, jak i starszym, dla których najważniejszy cel do skuteczność w grze. Z naszego doświadczenia wiemy, że strategia ta będzie optymalna za zawodników od 10r. ż, gdyż od tego wieku możliwe jest wykorzystanie wszelkich możliwości związanych z planowaniem zarówno treningów technicznych i ogólnorozwojowych, a także uzupełnienie ich o pozostałe elementy procesu treningowego.

 

Należy jednak dodać, że każdorazowo wybór strategii oraz zakres składowych programu treningowego będzie ustalany indywidualnie po testach zawodnika, aby dopasować w sposób optymalny wszystkie elementy do możliwości realizacji.

Jak zacząć?

Aby rozpocząć trening według tej strategii należy się umówić na wstępne testy, po których ustalimy pozostałe szczegóły współpracy.

Koszt współpracy

Koszt współpracy uzależniony jest o wyboru okresu, na jaki ma być napisany Indywidualny Program Treningowy.

ProgramCenaRaty
Program profesjonalny
12 miesięcy (jednorazowa wpłata)12 000 złtak
6 miesięcy (jednorazowa wpłata)7 500 złtak
ProgramCenaRaty
Program Standard
12 miesięcy (jednorazowa wpłata)7 500 złtak
6 miesięcy (jednorazowa wpłata)5 000 złtak

Indywidualny Program Treningowy można kupić z opcją ratalną. Opcja ratalna polega na wypełnieniu „Oświadczenia o zakupie na raty” z wyborem właściwej opcji ratalnej. Każda płatność ratalna zawiera „Opłatę wstępną”, która powinna być opłacona na testach (wchodzących w skład obszernej diagnostyki zawodnika), a dalsze raty, zgodnie z ustalonym harmonogramem, ale pierwsza rata zawsze dopiero po otrzymaniu napisanego programu.

ProgramCenaOpłata wstępnaRaty
Program Professional
12 miesięcy (raty miesięczne)14 000 zł2 000 zł12 x 1 000 zł
12 miesięcy (2 raty nieoprocentowane)12 000 zł6 000 zł1 x 6 000 zł
6 miesięcy (raty miesięczne)9 200 zł2 000 zł6 x 1 200 zł
6 miesięcy (2 raty nieoprocentowane)7 500 zł3 750 zł3 750 zł
ProgramCenaOpłata wstępnaRaty
Program Standard
12 miesięcy (raty miesięczne)9 200 zł2 000 zł12 x 600 zł
12 miesięcy (2 raty nieoprocentowane)7 500 zł3 750 zł1 x 3 750 zł
6 miesięcy (raty miesięczne)7 500 zł1 500 zł6 x 1 000 zł
6 miesięcy (2 raty nieoprocentowane)5 000 zł2 500 zł2 500 zł

Porównanie programów Akademia

*Wersja programu treningowego
StandardProfessional
Indywidualny program treningowy
Panel diagnostyczny - laboratorium + korty.XX
Szczegółowe wytyczne (tzw bodźce motoryczne - rozgrzewki, bodźce intensywności) do treningu tenisa do wykorzystania przez trenera technicznego.XX
Szczegółowa strategia treningowa - trening motoryczny.XX
Pełny, kompleskowy system rejestracji obciażeń.
-X
Podstawowy system obciążeń.
X-
Indywidualnie zaplanowane testy.
-X
Standardowe testy.
X-
Zaplanowana odnowa biologiczna.
-X
Zaplanowane pomiary fizjologiczne.
-X
Zaplanowane pomiary biochemiczne.
-X
Materiały pomocnicze
Indywidualnie zaplanowane do planu treningowego.
XX
Dziennik treningowy
Dziennik w formie elektronicznej - identyczny z planem treningowy (opcja na życzenie zawodnika).
-X
Dziennik w formie elektronicznej - identyczny z planem treningowy (opcja na życzenie zawodnika).
-X
Suplementacja i dieta
Indywidualnie zaprojektowana suplementacja.
XX
Indywidualna analiza odżywiania.
-X
Indywidualnie zaprojektowana strategia żywienia i profil diety.
-X
Szczegółowa dieta na 7-14 dni zgodna z przyjętą strategią.
-X
Analiza wyników badań wydolnosciowych (jeśli zawodnik wykonuje)
Analiza uproszczona.
XX
Analiza kompleksowa.
-X
Konsultacje
Mailowe.
XX
Telefoniczne z dr Jackiem Światem.
-X
Bezpośrednie z dr Jacekiem Światem.
-X
Możliwość wyjazdu z zawodnikiem na zawody / turnieje w ramach opcji dodatkowych.
-X
Dojazd do zawodnika.
-X
Zamówienie na bezpośrednim spotkaniu.
XX